בקשה לצו קיום צוואה

השאירו פרטים ועורך דין יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

למה להוציא צו קיום צוואה דרכנו?

מחיר פיקס וחסכוני

אנו מציעים מחירי פיקס הוגנים ונוחים לכל כיס, ללא "הפתעות" בסוף החודש, אך גם לא מתפשרים על איכות ומקצועיות

מקצועיות ואיכות

אנו למודי ניסיון ומספקים את השירותים המוצעים באתר ללקוחות רבים, ויודעים להתמודד היטב עם כל עניין משפטי

שירות מכל הלב

חווית השירות שלכם חשובה לנו מאוד, ולכן נעשה הכל כדי שתסיימו את התהליך עם חיוך!

אונליין - מהיר ויעיל

השירותים שלנו מותאמים לעידן הטכנולוגי ומבוצעים בצורה מקוונת ומהירה ללא טרחה ומאמץ מצדכם

צו קיום צוואה - שאלות ותשובות נפוצות

שאלה טובה! מכמה סיבות…

 • חיסכון בזמן, כסף ובירוקרטיה, כגון: הכנת מסמכים ותצהירים, הגשת בקשה מקוונת/פיזית, בדיקות מקדמיות ומשפטיות, אימות חתימה ע"י עו"ד וכו' – כל זה יבוצע עבורכם ע"י עו"ד מקצועי ומנוסה, תמורת תשלום סמלי ובמחיר הוגן.
 • לפעמים פיתרון זול יותר עולה ביוקר. כבר פנו אלינו לא מעט לקוחות שהגישו בקשות בצורה לא תקינה מה שהביא לסיבוך/עיכוב משמעותי של התהליך, ואף למחיקתו.
 • מניעת בעיות בהגשת ההליך – בהמשך ההליך יכולים לבקש השלמת מסמכים ותצהירים נוספים שגם ככה יצריכו מכם לפנות לעורך דין.
 • יעילות – בגלל שכבר ניהלנו אלפי הליכים כאלה עבור לקוחות, הכל מתבצע בצורה הכי מהירה ומקצועית שיש.
 • נספק לכם ייעוץ משפטי חינם, ואת כל המידע אודות הליך הוצאת צו ירושה מהרשם לענייני ירושה
 • נכין עבורכם את הבקשה לצו קיום צוואה, ונגיש אותה בצורה מקוונת
 • כולל הכנת כל המסמכים הנדרשים לצורך הוצאת הצו, כגון תעודות פטירה ויפוי כוח
 • נגיש עבורכם את הצוואה לרשם לענייני ירושה בהתאם להוראות החוק
 • כולל הנחה של 15% בתשלום לאגרה לרשם לענייני ירושה
 • ליווי מלא של עורך דין מקצועי עד לקבלת הצו הדיגיטלי ע"י הרשם לענייני ירושה!
 • המחיר אינו כולל תשלום אגרה לרשם לענייני ירושה
 • למידע וייעוץ נוסף, מוזמנים ליצור קשר בטלפון 055-5631102 ונשמח לייעץ!

צו קיום צוואה הינו צו משפטי אשר מסדיר את חלוקת הרכוש בין יורשי המנוח, ושבלעדיו לא ניתן לרשת את נכסי המנוח. על מנת להוציא את הצו, יש להגיש בקשה לצו קיום צוואה אל הרשם לענייני ירושה, במחוז שבו גר המנוח. את הבקשה ניתן להגיש בצורה מקוונת (הדרך הכי פופולרית כיום) או בהגשה ידנית. חשוב להדגיש כיה הצו לא מפרט את אופן חלוקת הרכוש, אלא רק נותן תוקף משפטי לכתוב בצוואה.

חשוב תחילה לעמוד על ההבדל בין צו ירושה לצו קיום צוואה, מכיוון שלא מעט לקוחות שפונים אלינו מתבלבלים בין שני הצווים הללו. אם כן, צו ירושה ניתן במצב שבו המנוח לא הותיר צוואה אחריו, ולכן במצב כזה הרכוש שלו מתחלק על פי הכללים שנכתבו בחוק הירושה. כך למשל, אם המנוח השאיר אחריו בן זוג וילדים, הרכוש יתחלק בניהם כך שבן הזוג יירש 50% מעיזבון המנוח, ואת הנכסים שהיו חלק ממשק הבית המשותף שלהם (כמו למשל ריהוט ורכב), והילדים יירשו 50% מהעיזבון.

לעומת זאת, צו קיום צוואה ניתן במצב שבו המנוח הותיר אחריו צוואה. במצב כזה, העיזבון מתחלק על פי הכללים שקבע המנוח בצוואתו, וכללי החלוקה שנקבעו בחוק הירושה אינם באים לידי ביטוי. במצב כזה למנוח יש שליטה מלאה על חלוקת עזבונו, כך שאפילו יכול לנשל בני משפחה מירושה.

כיום ההגשה נעשית דרך האינטרנט, ולא דורשת הגשה רבה מדי של מסמכים. לקוח שמיוצג על ידי עורך דין, צריך לצרף יפוי כוח שמאפשר לעו"ד לבצע את ההליך בשמו של היורש, כך שמספיק שיורש אחד חותם על יפוי הכוח ואין צורך בחתימתם של יתר היורשים.  כמו כן, בעבר, נדרש היה לצרף תעודת פטירה של המנוח, אך כיום אפילו צירוף של מסמך זה אינו בגדר חובה, היות ולרשם לענייני ירושה יש גישה למרשם האוכלוסין. כיום, במידה ומדובר במנוח שהיה אזרח ישראלי, מספיק לציין מספר זהות.

בנוסף, יורשים שמעוניינים להסתלק מהעיזבון לטובת יורש אחר, צריכים לחתום על תצהיר הסתלקות מאומת ע"י עורך דין, ולצרף אותו לבקשה להוצאת צו קיום צוואה.

חשוב לציין כי במסגרת ההליך, פעמים רבות הרשם לענייני ירושה מבקש תצהירי השלמת פרטים או תצהירים אחרים אשר דורשים אימות חתימה ע"י עורך דין, ולכן במקרים רבים אין מנוס מלפנות לעורך דין מקצועי על מנת לבצע את התהליך.

ככלל, צו ירושה יינתן בתוך 40 ימים מיום הגשת הבקשה לצו (כולל את תקופת הפרסום בעיתון). ככל שהבקשה הועברה לתגובת בא-כוח היועץ המשפטי לממשלה, תינתן תגובתו הראשונה בתוך 30 ימים ממועד ההעברה ובמקרה זה, ככלל, יינתן צו הירושה בתוך 50 יום.

 

צו קיום צוואה לדוגמא

מעדיפים שעורך דין יחזור אליכם? אין בעיה!

הוצאת צו קיום צוואה ב-DigitaLawyer

תשאלו את הלקוחות שלנו!
"מהשיחה הראשונה עם עו"ד צחי כהן, הכל זרם בקלי קלות, בפשטות דיגיטלית מדהימה! חסך מאיתנו כספים וטרחה והתרוצצות ופרוצדורות שונות ומשונות, והנה צו הירושה בידינו. תודה לצחי היקר, פנו אליו ותראו כמה כל נייר הופך לנוצה!"
נפתלי סגל
"ממליץ בחום על השירותים של דיגיטלוייר, עו"ד צחי כהן פשוט מקסים, מקצועי, אדיב, מהיר מאוד ומאוד סבלני וברור בהסברים ובליווי בתהליך. קיבלתי שירות בנושא צו ירושה וצוואה."
גבריאל קריספין
"הגעתי לדיגיטלוייר דרך האינטרנט והופתעתי מהקלות והפשטות שבה התבצע התהליך. רכשתי את השירות דרך האתר ומיד עורך הדין הכין את הניירת וטיפל בהכל, תוך פחות מחודש קיבלתי צו ירושה ישירות למייל. מרוצה מאוד מהשירות והזריזות"
ריבה וייס
דילוג לתוכן