פתיחת חשבון בנק לחברה – טיפים ודגשים

הקמתם חברה בע"מ בהצלחה, קיבלתם תעודת התאגדות ומס' ח.פ לחברה, ותהיתם מה השלב הבא? ניחשתם נכון – פתיחת חשבון בנק לחברה! במאמר זה נסקור את התהליך ונתן לכם טיפים על סמך הניסיון המשפטי והעסקי הרב שצברנו בהקשר לפרוצדורה הזו.

ליווי עורך דין בהליך פתיחת חשבון בנק לחברה

לקוחות רבים שואלים אותנו מדוע בכלל צריך עורך דין לצורך ההליך הזה? התשובה החד משמעית היא, שבכל סניף אליו תפנו, בלי יוצא מן הכלל, יבקשו מכם אימות חתימה של עורך דין על תצהירים, טפסים והחלטות חברה לצורך פתיחת החשבון. כיום, לא ניתן לפתוח חשבון בנק עסקי לחברה ללא ליווי של עורך דין. מומלץ להשתמש בשירותים של עו"ד שמכיר את התהליך היטב, בכדי למנוע עיכובים וטעויות שיכולים להאט ולסרבל אותו.

איפה כדאי לפתוח חשבון בנק לחברה?

הטיפ שלנו הוא לפתוח את חשבון הבנק בסניף הנוח והמוכר לכם, בו אתם מכירים את המנהלים והבנקאים כך שתוכלו לבצע פעולות בצורה נוחה יותר. יחד עם זאת, שווה לעסוק שקר שוק ולבדוק איפה מציעים לכם תנאים טובים יותר. סניפים רבים מציעים מסלולים מיוחדים לחברות סטארט-אפ, חברות בע"מ, עורכי דין, רואי חשבון וכו', וכדאי בהחלט לשקול לפתוח חשבון בבנק שיתאים לצרכיה של החברה.

איך פותחים חשבון בנק לחברה?

אז מצאתם את סניף הבנק הרצוי בעינכם. הצעד הבא הוא ליצור קשר עם הבנקאי, להציג את עצמכם ואת החברה, ולבקש את סט המסמכים עבור פתיחת חשבון בנק. חשוב להדגיש כי לכל בנק ולכל סניף יש סט מסמכים משלו שאותו צריך למלא בצורה מדויקת מאוד. בין המסמכים אותם צריך לספק: פרוטוקול זכויות מורשי חתימה מאומת ע"י עורך דין, אישור עו"ד על פתיחת חשבון בנק עם לוגו של משרד עו"ד, פרוטוקול אשראי, פרוטוקול חברה לפתיחת חשבון בנק עם לוגו של החברה, פרוטוקול ביצוע עסקאות בהוראה טלפונית/אינטרנט, תעודות זהות של כל בעלי המניות והדירקטורים, וכו'.

בנוסף, כלל הבנקים מבקשים לשלוח להם תעודת התאגדות ותקנון חברה עם חתימות של עורך דין וחותמות העתק נאמן למקור.

דגשים נוספים

את סט המסמכים של הבנק כמובן יש להעביר אלינו, לצוות המשפטי של DigitaLawyer, בכדי שיעשה עבורכם את העבודה.

לאחר ביצוע העבודה על ידינו, את כל המסמכים יש לשלוח לבנק עם חתימות מקוריות בלבד. כלומר, באף סניף לא יסכימו לקבל את המסמכים דרך המייל או באמצעות הגשה מקוונת. כחלק מהשירות שלנו אנו שולחים את המסמכים עבור הלקוחות אל סניף הבנק הרלוונטי.

יחד עם זאת, בכדי למנוע עיכובים ועבודה כפולה עבור כל הצדדים בתהליך, אנו שולחים את המסמכים בצורה דיגיטלית במייל כדי לוודא את תקינותם, ורק לאחר מכן שולחים את החתימות המקוריות בשליחות.

חשיבות עורך דין בתהליך

כפי שניתן להסיק ממאמר זה, וכפי שנכתב במאמר לא אחת, תהליך של פתיחת חשבון בנק עסקי לחברה הינו מורכב ודורש ליווי וסיוע של עורך דין. הצוות המשפטי שלנו מתמחה בהליכי פתיחת חשבון בנק ומכיר היטב את הפרקטיקה המשפטית בהקשר זה.  לפרטים נוספים השאירו הודעה בטופס האתר או התקשרו לטלפון / השאירו וואצאפ במס' 055-5631102.

שתף:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עוד מאמרים...

יש לך שאלה בנושא? פנה אלינו!

דילוג לתוכן