אימות תצהיר מרחוק – מהפך בעולם המשפט

פירוק חברה מרצון

בשונה מהעבר ובעקבות משבר הקורונה, כיום ניתן לבצע אימות על תצהיר מרחוק באופן מקוון ודיגיטלי, מבלי לצאת מהבית. תהיתם איך עושים את זה? הגעתם למקום הנכון!

על אילו המסמכים ניתן לבצע אימות תצהיר מרחוק?

קיימים מסמכים משפטיים רבים עליהם ניתן לבצע אימות תצהיר מרחוק, כגון: תצהירי בית משפט, תצהירי בנקים למיניהם, טפסי רשם החברות, הסכמי ממון, מכרזים, בקשת לרישיונות לעסקים, ועוד מסמכים רבים.

מתי אימות חתימה על תצהיר יקבל תוקף?

סעיף 15 לפקודת הראיות [נוסח חדש], תשל"א-1971, קובע שלוש דרישות מצטברות, בהתקיימן מסמך ייחשב כתצהיר: א. הצהרה בכתב חתומה על ידי המצהיר; ב. ההצהרה ניתנה לאחר שהמצהיר הוזהר על ידי המזהיר כי עליו להצהיר את האמת וכי יהיה צפוי לעונשים הקבועים בחוק אם לא יעשה כן; ג. דבר מתן האזהרה אושר על ידי המזהיר על פני התצהיר.

איך מתבצע אימות חתימה על תצהיר מרחוק?

בשלב הראשון, תתבקשו לבצע אימות דיגיטלי במערכת ההזדהות הממשלתית, שזה בעצם מילוי טופס קצר ופשוט באתר הממשלתי. במידה ואינכם רשומים למערכת תתבקשו לעשות זאת. בשלב השני, מבצעים פגישה באמצעות שיחת וידאו מרחוק תוך שהשיחה מוקלטת. במהלך הפגישה (בזום או בוואצאפ) עורך הדין מבקש את הסכמת המצהיר להקלטת הפגישה ולהצגת פרטים מזהים. לאחר הקראת אזהרה על ידי עורך הדין, המצהיר חותם על המסמכים וכך גם עורך הדין.

האם ניתן לבצע אימות חתימה דיגיטלי גם מחו"ל?

התשובה היא – לא. בכדי לעשות אימות חתימה דיגיטלי המצהיר נדרש להימצא במדינת ישראל. כדי לבצע אימות חתימה בחו"ל, יש לגשת לקונסול ישראלי או לנוטריון בחו"ל, ולשלוח את המסמכים יחד עם חתימות מקוריות לארץ.

מה העלויות של אימות תצהיר מרחוק?

לכל עורך דין עלויות שונות וזה כמובן תלוי גם בסוג המסמך ותוכנו, אך טווח המחירים נע בין 150-300 שקלים. המחירים אצלנו הוגנים וחברתיים ותקבלו אימות דיגיטלי באופן מיידי ונוח.

אל תהססו לפנות אלינו

95% אחוז מהלקוחות שלנו נפגשים איתנו מרחוק, ומבלי לטרוח בנסיעות ופגישות פרונטליות. אנחנו מאמתים חתימות באופן יומיומי בצורה מקוונת, מהירה ונוחה. למידע נוסף מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך האתר או בטלפון 055-5631102.

שתף:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp

עוד מאמרים...

יש לך שאלה בנושא? פנה אלינו!

דילוג לתוכן